Pustkowo to pełna uroku, niewielka nadmorska miejscowość wypoczynkowa nad Bałtykiem, przyciągająca turystów szeroką, piaszczystą plażą, czystą wodą i urokiem klifu morskiego. Administracyjnie przynależy do regionu Wybrzeża Rewalskiego.
Tutejsze kąpielisko obejmuje 200 metrów linii brzegowej, przy której rozciąga się szeroka, piaszczysta plaża. W miejscowości są trzy zejścia na plażę: dwa w formie schodów z kilkudziesięcioma stopniami, trzecie to wygodny zjazd dla wózków. W jego pobliżu stanęła górująca nad Pustkowem replika krzyża z Giewontu- Bałtycki Krzyż Nadziei. Za jego sprawą malutkie Pustkowo spina symboliczną klamrą słowa Jana Pawła II wypowiedziane podczas wizyty na szczecińskich błoniach "Jak wiatr wieje od Bałtyku po gór szczyty, do krzyża Giewontu". Ów symboliczny krzyż stojący w otoczeniu szumiących drzew, pięknych, zadbanych klombów stanowi niewątpliwą atrakcję turystyczną.
Latem uliczki Pustkowa prezentują się szczególnie pięknie, nie brakuje na nich kolorowych klombów i starannie przystrzyżonych krzewów.
Pustkowo wciąż się rozwija, jest otwarte na każdego turystę; osobom aktywnym oferuje liczne ścieżki rowerowe, trasy spacerowe, możliwość korzystania z nowych obiektów sportowych (boiska ze sztuczną trawą, korty tenisowe) i rekreacyjnych (place zabaw dla dzieci, parki z alejkami spacerowymi); niepełnosprawni napotkają tu niewiele barier, a znajdą sporo atrakcji. Każdego roku organizowany jest w Pustkowie Amatorski Turniej Tenisowy Pustkowo Cup. Bliskość większych miejscowości - Pobierowa i Rewala umożliwia wczasowiczom udział w różnorodnych imprezach rozrywkowych. Pustkowo ma bardzo dobrze rozwiniętą bazę noclegową. Znajduje się tu wiele obiektów, wśród których są zarówno pensjonaty, domki letniskowe, pokoje gościnne, ośrodki rehabilitacyjne, jak i campingi - z pewnością jest więc w czym wybierać.
Kilka słów o historii Pustkowa- które nie od zawsze było miejscowością wypoczynkową…
Pustkowo nosiło niegdyś nazwę Pustchow. Pierwsza wzmianka o miejscowości pojawiła się w dokumentach z XII w. i jest ona uznawana za jedną z najstarszych w gminie Rewal. W latach 1337 - 1753, Pustkowo należało do rodziny von Karnitz. Od połowy XVIII wieku zaś, wieś wielokrotnie zmieniała właścicieli. Początkowo, w Pustkowie mieszkali głównie chłopi. W XVII w. pojawili się pierwsi rybacy, w XVIII w. ceglarz i oni także osiedli tu na stałe. Napływ letników rozpoczął się na przełomie XIX i XX wieku, kiedy to rozpoczęto rozwój i rozbudowę wsi o kolejne obiekty turystyczne i gastronomiczne. W 1904 roku powstały tu pierwsza karczma i domy gościnne. Przed samą I wojną światową w Pustkowie przebywało około 300 przyjezdnych wczasowiczów.
Krótko po zakończeniu II wojny światowej Pustkowo zasiedlać zaczęli repatrianci ze wchodu. 11 maja 1947 roku do Pustkowa przybyli pierwsi stali osadnicy. 65 lat później, 11 maja 2012 roku odsłonięto pomnik upamiętniający 65. rocznicę osadnictwa, z pamiątkową płytą dedykowaną tym, którzy związali swe życie z Pustkowską ziemią.