Atrakcje

Zem Pustkowo atrakcje

 

:REWAL:

wystawa miniatur kolejowych

Wystawa Miniatur Kolejowych - Rewal

Ekspozycja mieści się na pierwszym piętrze Dworca Wąskotorówki przy ulicy Dworcowej 21 w Rewalu.

Park wieloryba

Park Wieloryba

Największa atrakcja o tematyce morskiej położona w gminie Rewal. Główną atrakcją parku jest płetwal błękitny o długości 35 metrów oraz ok. 100 modeli ryb i ssaków morskich w oryginalnych rozmiarach.W parku znajdują się cztery różne krainy tematyczne stanowiące wspaniałe atrakcje dla dzieci i dorosłych.

bajkowa chata

Bajkowa chata

Bajkowa Chata w Rewalu, to nowo otwarte miejsce rozrywki dla całej rodziny. Gwarantujemy wiele mocnych wrażeń. Nasza Chata znajduje się na wjeździe do Rewala, tuż obok Parku Wieloryba i Hali widowiskowo – sportowej.

pociag

Kolejka retro

Niewątpliwa atrakcja i uzupełnienie oferty przewozowej Gminy Rewal. Jest to pojazd z dwoma wagonami kursujący między Rewalem i Niechorzem. Przystanki znajdują się w Rewalu (obok PKS) oraz w Niechorzu (okolice Latarni Morskiej oraz obok PKS.

:TRZĘSACZ:

TRZĘSACZ

Ruiny kościoła

Kościół w Trzęsaczu potocznie zwany kościołem na klifie powstał w 1250 lub 1270 roku, na środku wsi 1800 m od brzegu morskiego. Początkowo drewniana później murowana świątynia była jedną z pierwszych budowli sakralnych w regionie. Tragiczny los kościoła, który nieuchronnie rok po roku wskutek niszczycielskiej siły Bałtyku, był coraz bliżej brzegu morskiego, stał się trwałym symbolem małości istoty ludzkiej wobec siły żywiołów.

kosciol neogetycki

Kościół Neogotycki

udowę kościoła rozpoczęto 26 sierpnia 1874 roku, szybkie tempo robót spowodowało że już 23 grudnia 1880 roku kościół został poświęcony i oddany do użytku wiernych. Większość wyposażenia nowo wybudowanego kościoła pochodziła z zamkniętej świątyni na klifie, między innymi kazalnica z 1646 roku, dwa dzwony, obraz olejny autorstwa Charlesa Pattisona, przedstawiający ruiny średniowiecznego kościoła na klifie. W kościele znajduje się barokowy ołtarz ,który początkowo znajdował się w kościele gotyckim, po którego zamknięciu trafił do katedry w Kamieniu Pomorskim, gdzie przechowywany był do 2003 r. Ten niezwykły zabytkowy ołtarz jest oprawą dla wyrzeźbionej sceny ukrzyżowania.

platforma trzęsacz

Platforma Widokowa

Umożliwia ona turystom oglądanie ruin gotyckiego kościoła z wyjątkowej perspektywy. Wcześniejsze tradycyjne, drewniane zejście zostało zdemontowane w celu umożliwienia przeprowadzenia prac zmierzających do zabezpieczenia ruin gotyckiego kościoła. Ze znajdującej się 20 m n.p.m. platformy można obserwować morze lub zejść na jego brzeg po ażurowych, stalowych stopniach. Projekt inwestycji przewiduje także miejsce na windę dla osób niepełnosprawnych.

:NIECHORZE:

latarnia niechorze

Latarnia Morska

Latarnia morska w Niechorzu, określana jest mianem jednej z najpiękniejszych na polskim wybrzeżu. Licząca 45 m budowla z czerwonej cegły wzniesiona na wysokim klifie, góruje dumnie nad okolicą. Na wysokości 35,7 m ulokowano taras widokowy, z którego roztacza się widok na okolicę w promieniu kilku kilometrów. Budowlę ukończono w 1866 r. na mocy zarządzenia wydanego przez niemieckie Ministerstwo Żeglugi z dnia 15 maja 1863 r.

muzeum niechorze

Muzeum Rybołówstwa Morskiego

Pomysłodawcą utworzenia muzeum związanego z tradycją rybacką był Henryk Gmyrek rybak łodziowy z Niechorza. 21 listopada 1992 r. powołano specjalny Społeczny Komitet Organizacji Muzeum Rybackiego w Niechorzu, który rozpoczął działania mające na celu pozyskanie środków na realizację przedsięwzięcia. 

park miniatur

Park Miniatur Latarni Morskich

Tylko tutaj w jednym miejscu można podziwiać latarnie morskie, odwzorowane w modelach w skali 1:10 z niespotykaną wiernością i wykonane przy wykorzystaniu najnowszej techniki. Przewodnicy zapoznają Państwa z latarniami morskimi polskiego wybrzeża i ich niezwykła historią.

motylarnia

Motylarnia pod Latarnią morską

MOTYLARNIA pod latarnią morską w Niechorzu, to miejsce swobodnie latających motyli egzotycznych dostępnych na wyciągnięcie ręki! Odkryj ten cudowny, zaczarowany świat. Zobacz jak z poczwarki wykluwają się barwne motyle, poznaj ich zwyczaje i dowiedz się jak niesamowite tajemnice kryją.

kolejka

Nadmorska Kolej Wąskotorowa

Jest niewątpliwie jedną z największych atrakcji w gminie Rewal. Przejazd koleją jest wspaniałym przeżyciem zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych podróżujących.

Nadmorska Kolej Wąskotorowa spełnia również rolę kulturotwórczą i społeczną, organizując liczne wydarzenia kulturalne oraz imprezy rekreacyjne zarówno dla mieszkańców gminy Rewal, jak i turystów. Na dworcach kolejowych i w pociągach cyklicznie organizowane są koncerty i rekonstrukcje historyczne oraz animacje dla najmłodszych pasażerów.